pnaky.com : bloguju o tom co se děje

pnaky.com : bloguju o tom co se děje

Aktualizováno 19. prosince 2009: Polštářová válka 2009

Pnaky | 18. 11. 2009 St 12.41 | Tisk | Kultura, Zábava | 0 komentářů | 42627x


Opět po roce tu máme další akci typu flashmob. Více informací o místě a času konání naleznete v článku.

Popis akce

Datum: 17. prosince 2009

Start: 19:56

Doba trvání: 1 minuta

Kde: Pod orlojem Staroměstské náměstí – Praha

GPS: Loc: 50°5'13.329"N, 14°25'14.551"E

Co: Polštářová válka, souboj všichni proti všem na jednu minutu.

Pomůcky: Poštář – na velikosti nezáleží

Zdroj informací: www.flash-mob.cz

Oficiální informace pořadatelů

Vážení a milí, čas uzrál, pojďme si po roce zase třísknout polštářem do svých kamarádů, známých nebo úplně neznámých lidí. Nepotřebujete více než polštář!

Akce proběhne ve stejném duchu jako minulý rok. Sejdeme se pod orlojem na pražském Staroměstském náměstí. Prosím vás o skryté nošení polštáře. Nikdo v okolí nemusí vědět, že i vy jste vybaveni a připraveni. Zůstaňme do poslední chvíle skryti, připravíme tak jeden druhému (ne)pěkné překvapení. Jestli vše dopadne stejně jako rok minulý, bude nás mnoho a protivníci budou evidentní pro cvičené oko zkušeného polštářového bijce.

V roce minulém jsme postřehli několik případů, kdy lidé alergičtí na peří zapomněli své medikamenty doma. Prosím proto všechny, kteří víte že alergičtí jste, vezměte si své prášky s sebou, nenechávejte je doma!

Vyčkejte na spouštěcí signál – hvizd píšťalky, který zazní v 19.56 orlojového času. V tu chvíli bitva začíná! Vrhněte se do davu a rozdejte polštářem tolik ran, kolik dokážete. V 19.57 akce končí. Rozprchněme se do svých domovů a připravujme se na kapříky s bramborovým salátem.

Na hojnou účast se těší vaše Unknown Name.

Je po akci…

Původně jsem ani nevěřil, že se akce také zúčastním (sice pasivně) ale ve škole se zadařilo a mohl jsem zhlédnout druhou polštářovou bitvu na Staromáku.

Opět se akce trochu zvrhla ale to nic nemění na to, že byla povedená. Mnozí se mlátili již cestou na náměstí, někteří dokonce pomocí polštářů mávajících nad hlavou udávali své pozice kamarádům takže lidé jdoucí kolem mohli začít tušit, co se asi stane.

Přesně ve stanovený čas se ozvala píšťalka a Pillow fight mohl začít. Z davu rukou, létajících polštářů a nadšených lidí se ozývaly duté rány polštářů bouchajících o spolubojovníky. Dobu trvání stanovenou pořadatelem si nadšení polštářoví bojovníci protáhli až do zvuků zvonů ze Staroměstské radnice oznamující osmou hodinu večerní.

V tu chvílí si ozval závěrečný hukot z davu znamenající radost z povedené akce. Následně se dav začínal pomalu rozcházet ale ještě po půl hodině se na místě před Orlojem doslova mlátilo nemálo jedinců kteří si akci evidentně užívali do skonání svých polštářů. Nedivil bych se, kdyby se tam mnozí „fajtovali“ ještě teď.

Ačkoliv na Facebooku bylo oficiálně na tuto akci přihlášeno 5105 lidí, myslím, že se jich tam sešlo necelých 4 tisíce. Velkou radost jsem měl z toho, že se akce zúčastnili i turisti/cizinci jež si celou akce nevídaně užívali.

Tuto povedenou akci dokonale podtrhují slova od Vojty Tábora, který přidal následující komentář k akci na Facebooku:

Nějací dánové se mě tam ptali, jestli je to jako naše národní Vánoční tradice :D

Jsem tedy moc rád, že se akce povedla a dosyta si ji všichni zúčastnění užili. Jako jeden z těch, co se na přípravě akce částečně podíleli děkuji všem kteří dorazili a pomohli úspěšně pokračovat v akci, při které se nám vloni na první pokus podařilo nasadit laťku hodně vysoko.

Informace o akci z jiných zdrojů

Videa

Fotogalerie

Weby

Článek bude průběžně doplňován o nové odkazy na weby, fotogalerie či videa. Máte-li svou galerii, video či příspěvek na blogu, napište jejich adresu do komentářů a já je doplním do článku ;)

Bookmarky.cz del.ici.ous Digg! Facebook Furl jagg.cz Google Linkuj si! Topclanky.cz vybrali.sme.sk yahoo!

««« Předchozí text: Rapget.RS - nezabezpečený download manager pro RapidShare

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Nelze přidávat nové komentáře.

Zpětné odkazy

Doporučuji

Tycoonez.com:munity >> Transport Tycoon DeLuxe (TTD) Pixel art at PixelJoint.com