pnaky.com : bloguju o tom co se děje

pnaky.com : bloguju o tom co se děje

RapidShare.com - Downloadtraffic Management a současné stahovací limity

Pnaky | 15. 12. 2008 Po 01.01 | Tisk | RapidShare.com, Pirátství | 2 komentáře | 3041x


Se změnami u služby RapidShare.com se letos roztrhl pytel. Přicházejí v relativně krátkých intervalech a tak se dalo čekat, že do vánoc se minimálně ještě jedna změna objeví.

Downloadtraffic Management

TrafficShare jako takový byl primárně určen pro nepřímé sdílení vlastních uploadů dalším uživatelů, kteří mohli stahovat bez čekání tak jako by vlastnili premium účet. RapidShare však působnost rozšířil i na situaci kdy vyčerpáte výše uvedený stahovací limit. V tu chvíli se limit začne čerpat právě z TrafficShare kterou má každý nový uživatel standardně „přednabitou“ na 5GB. Ty může využít pouze pro sdílení. Pro stahování je potřeba jej nabít dle následující tabulky:

Velikost 100GB 500GB 2500GB
Cena v EUR 9,99 44,99 199,99
Cena v Kč 257 1158 5148
Cena za 1GB (€/Kč) 0,1/2,50 0,09/2,30 0,08/2

Ovšem hlavní změna se týče druhé možnosti používání – přečerpání denní kvóty. Pokud se tak stalo, systém automaticky začal čerpat z TrafficShare, což se zřejmě uživatelům nelíbilo a tak RapidShare zavedl novou položku nastavení do předvoleb účtu.

Download Traffic Management
Select the settings for the extension of your download quota.

    * No conversion
    * Use existing TrafficShare volume
    * Use accumulated RapidPoints
    * Use TrafficShare and afterwards RapidPoints

V následující části popíšu jednotlivé možnosti nastavení.

Poznámka: Konverze RapidPoints či TrafficShare není kromě stahovacího limitu možná. Myšleno zejména pro zpětnou konverzi z GB na RapidPoints například pro výběr odměny či prodloužení účtu.

No conversion

V případě, že vyčerpáte svůj denní limit pro stahování, nebude již dále možné čerpat jinou alternativu pro stahování.

Use existing TrafficShare volume

Podmínkou pro tuto volbu je mít na TrafficShare účtu více než 5GB dat. Pokud se tedy dostanete na TraficShare roven 5GB, dojde k přerušení stahování. Konverzní poměr je následující:

1000MB z TrafficShare = 1000MB (0,97GB) pro stažení

Use accumulated RapidPoints

RapidPoints lze kromě výběru odměn či prodloužení/založení premium účtu použít i k rozšíření stahovacího limitu. Body se převádějí dle následující rovnice:

150RP = 1000MB (0,97GB) pro stažení

Po vyčerpání všech RapidPoints nebude již dále možné stahovat.

Use TrafficShare and afterwards RapidPoints

Volba poměrně logická a zřejmě i nejpoužívanější. Pokud dojde k vyčerpání stahovacího limitu, bude automaticky převeden z TrafficShare kde pokud velikost klesne pod 5GB bude nadále konvertován z RapidPoints do úplného vyčerpání.

Stahovací limity

Aktuálně RapidShare drží dva stahovací limit pro uživatele premium účtů – účty vytvořené před a po 23. listopadu.

před 23. listopadem

Každý kdo vlastní tento účet může být maximálně šťastný. Až do jeho definitivního vypršení či prodloužení může stahovat 10GB denně. Nelze ovšem data kumulovat tak jako tomu bylo dříve – 10GB na 1 den.

po 23. listopadu

Zde je limit nastaven na 2,66GB na den. Nestažená data lze našetřit do maximální velikosti 10GB, které je možné následně prostahovat.

Závěrem

Downloadtraffic beru jako velmi pozitivní „vychytávku“ pro všechny uživatele, kteří na svém účtu vlastní nějaké do giga v TrafficShare či pár desítek RapidPoints. Mohou si zvolit způsob chování účtu po jeho vyčerpání. Já osobně jsem zvolil možnost nepřevádět.

Ohledně stahovacích limitů bylo již na internetu napsáno hodně a tak je zbytečné to více komentovat. Sám za sebe si troufnu říci, že stav 2,66GB na den nebude mít dlouhého trvání a RapidShare limit opět zvedne alesoň na 5GB s možností našetření na 50GB tak jako tomu bývalo v minulosti.

Bookmarky.cz del.ici.ous Digg! Facebook Furl jagg.cz Google Linkuj si! Topclanky.cz vybrali.sme.sk yahoo!

««« Předchozí text: YouTube.com - nový design a funkceNásledující text: Zbavení života - 5 korun českých »»»

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

[1]milos dotaz
12. 2. 2009 Čt 21.56

zdravim mam jeden dotaz ohladom tohto"Use accumulated RapidPoints" ako to funguje je to automaticke alebomusim to niekde nastavit??? uz cely den si lamem hlavunad tym co sa tyka noveho dnenneho limitu na rapidshare.com som premiu user a netesi ma to ze tam dali len 2 GB. budem rad ak mi odpoviete. Milos Krupa

[2]webPnaky
12. 2. 2009 Čt 22.27

[1] milos: Standardni nastaveni je pouzito Use TrafficShare and afterwards RapidPoints takze dalsi nastaveni je pouze ze strany uzivatele. Ohledne limitu 2GB na den tak ten plati pouze pro nove ucty nebo prodlouzene od listopadu.

V tuto chvili neexistuje zpusob jak si limit zvysit jinym zpusobem nez konverzi bodu ci predplaceni TrafficShare.

Nelze přidávat nové komentáře.

Doporučuji

Tycoonez.com:munity >> Transport Tycoon DeLuxe (TTD) Pixel art at PixelJoint.com