pnaky.com : bloguju o tom co se děje

pnaky.com : bloguju o tom co se děje

YouTube.com - nový design a funkce

Pnaky | 5. 12. 2008 Pá 23.03 | Tisk | Technika | 0 komentářů | 21401x


YouTube.com patří do TOP 10 světových nejnavštěvovanějších webů a tak je samo sebou, že i takový gigant musí přicházet se změnami a novinkami.

Není tomu tak dlouho, co byla spuštěna česká verze a přidána podpora pro videa ve formátu 16:9. Včera však k došlo k poměrně znatelným změnám na designu a přeskupení něktrých funkcí které si myslím, je dobré shrnout.

Design

Komunitní weby nabízející nějaký obsah jsou velkým generátorem trafficu na internetu a tak se alespoň na druhou stranu snží, minimalizovat přenos dat tam, kde to jen jde. A prvním místem kde se tomu obvykle děje je webdesign.

Nová podoba YouTube je má poměrně ostřejší rysy než předchozí, došlo také k adaptaci layoutu stránky na již majoritní rozlišené monitoru 1024×768. Horní menu bylo přeskupeno do jednoho řádku, kde je hlavní rozcestník, možnost vyhledávání a odkaz pro rychlé nahrání videa.

youtube_web_small

Jak to již bývá, design se nezavděčí všem ale všichni si na něj jisto jistě zvyknou a po pár dnech používání jim to ani nepřijde.

Funkce

Velmi vítanou funkcionalitou je v náhledu videa zobrazení délky videa. Do této chvíle člověk musel video nejprve spustit aby zjistil, jak dlouho vlastně trvá. Zajímavou novinkou je přečtení vámi napsaného komentáře ale pro naše končiny téměř nepoužitelné – čeština není na seznamu podporovaných jazyků. Čtení tedy je velmi strojové a jen velmi obtížně identifikujete čtená slova. Velmi mi to připomíná utilitu Speach z Windows XP.

Následující věc nelze považovat za funkci ale Google se velmi snaží prostřednictvím YouTube propagovat svůj webový prohlížeč Chrome. Odkaz na jeho vyzkoušení naleznete témeř na každé stránce. Na druhou stranu reklama či upoutávka není nikterak agresivní ani vlezlá takže při prohlížení stránky ji lze očima velmi snad ingorovat.

Závěrem

Změny na YouTube jsou prakazatelně k lepšímu a stejně tak jako je tomu u dalších služeb Googlu, i zde se platí pravidlo že pro návštěvníky cokoliv. Sám za sebe se těším na další novinky či změny, které na nás Google chystá.

Bookmarky.cz del.ici.ous Digg! Facebook Furl jagg.cz Google Linkuj si! Topclanky.cz vybrali.sme.sk yahoo!

««« Předchozí text: Aktualizováno 20. prosince 2008: Polštářová válka 2008Následující text: RapidShare.com - Downloadtraffic Management a současné stahovací limity »»»

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Nelze přidávat nové komentáře.

Doporučuji

Tycoonez.com:munity >> Transport Tycoon DeLuxe (TTD) Pixel art at PixelJoint.com