pnaky.com : bloguju o tom co se děje

pnaky.com : bloguju o tom co se děje

Aktualizováno 1. dubna 2008: Freezing Prague 2008

Pnaky | 6. 3. 2008 Čt 10.30 | Tisk | Kultura, Zábava | 3 komentáře | 4646x


Je za námi největší akce svého druhu u nás. Účast byla nepředvídatelně hojná. Více informací včetně fotografií a odkazů na videa naleznete ve zbytku článku.

Popis akce

Kdy: 18. března 2008

Kde: Vestibul metra Muzeum před drogerií Rossman

Sraz: 17:00

Začátek akce: 17:10

Popis akce: Zmrznutí na místě v jednu chvíli tolika lidí, kolik se sejde. Pokud zrovna jíte banán, tak uprostřed kousnutí, po dobu jedné minuty.

Sejdeme se před drogerií Rossman, vestibul metra Muzeum v 17:00. V 17:09 sejde do vestibulu člověk, oblečený celý do oranžového. Obejde celou pasáž, aby všechny upozornil, že akce za chvíli začne a zhruba před vchodem do drogerie Rossman „zmrzne.“ Budiž to považováno za signál pro všechny. Lavinovou reakci zmrzneme všichni v pozici, v jaké se právě nacházíme. Nemusíte tedy vidět přímo na něj a čekat, kdy zmrzne. Stačí vidět na dalšího účastníka, můžeme se tak rozptýlit po velkém prostoru. Po jedné minutě oranžový člověk „rozmrzne“ a rozejdeme se.

Doba trvání: 2 minuty

Pokud můžete, šiřte tuto zprávu mezi další kamarády a přátele ať se nás sejde co nejvíce! Nakonec se třeba vyvalíme až na Václavák nebo dolu na nástupiště metra. ;-)

Zdroj informací: www.flash-mob.cz

Je po akci…

Dnes se v Praze ve stanic metra Muzeum a v jejím okolí konala vskutku jedinečná akce na naše poměry s názvem Freezing Prague. Samozřejmě jsem se jí také se svými kamarády zúčastnil a tak přináším své poznatky pro lidi, kteří neměli tu možnost se zúčastnit.

Původní odhad organizátorů byl totiž kolem 200 až 300 účastníků zatímco na místo jich dorazilo zřejmě 2 až 3 tisíce. A to bylo pochopitelně na stísněné prostory stanice Metra Muzeum poněkud moc. Avšak lidem to nevadilo a část se jich přesunula na prostranství Václavského náměstí kde také úspěšně předvedli své „zmrznutí“.

Lidé se začali trousit už od půl páté a postupně zaplňovali prostor ve stanici. V plánovaných 17 hodin bylo již plno a zbylé skupinky účastníků se museli rozprostřít na schody a nástupiště a také na Václavské náměstí kolem Svatého Václava.

„Zmrznutí“ začalo sice se dvouminutovým zpoždění ale o to bylo působivější když celý dav na dvě minuty ztichl. Ta chvíle stála za to. Lidé stojící „zmrzlí“ šokovali cestující. Mnozí se vyptávali co se v metru děje, zda-li je to nějaké demonstrace či co. Dovolím si uvést nějaké vtipné hlášky sesbírané od účastníků.

Starší dáma se ptala slečny stojící poblíž: „Co tady děláte v tolika lidech?“ A nečekaná odpověď: „Mrzneme“. Dáma se potutelně pousmála a začala se prodírat směrem k eskalátorům. Evidentně ji to nedošlo. :)

Zatímco mladíci, kteří přijeli v okamžiku našeho „zmrznutí“ se před nás postavili a bavili se tím, že nás rozesmějí. Ale jejich reakce neměla chybu: „Na to seru, voni se ani vočima nehejbou“, a odešel. V tu chvíli jsem neměl daleko k tomu se upřímně rozesmát.

Zejména ale turisté z toho byli překvapení, dav „zmrzlých“ stojících lidí si fotili a nechápavě kroutili hlavami.

Po uplynutí přibližně dvou minut jsme si zatleskali a rozešli se.

Rozhodně jsem z celé akce nadšen ale na druhou stranu zklamán, jelikož bylo moc lidí na malém prostoru a nevynikly tak dokonale „zmrzlé“ pózy. Ale rozhodně se další akce takového typu rád zúčastním.

Informace o akci z jiných zdrojů:

Denní tisk

freezingprague2008_24hodin freezingprague2008_24hodin

Videa

Weby

Bookmarky.cz del.ici.ous Digg! Facebook Furl jagg.cz Google Linkuj si! Topclanky.cz vybrali.sme.sk yahoo!

««« Předchozí text: RapidShare.com - zabezpečení přihlašovacích údajů v download managerechNásledující text: RapidShare.com - vše o premium accountu »»»

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

[1]webScarysek
14. 3. 2008 Pá 14.20

Ahoj, dostal jsem se sem zpátky po nějaké době – jak pokračuje boj proti proti-pirátským organizacím? Úspěch nebo boj s větrnými mlýny, jak jsem převídal?

[2]webJan Tichý Myslím, že fajn
19. 3. 2008 St 08.45

Osobně mi přišlo, že tam mohlo být méně lidí :), ale jinak fajn. http://www.jantichy.cz/…-prague-2008

[3]webPnaky
19. 3. 2008 St 14.11

[2] Jan Tichý: Souhlasim s poctem lidi. Avsak organizatori prislibili, ze se z chyb do priste pouci a zvoli vhodnejsi misto i limitujici pocet osob ktere se mohou zucastnit…

Nelze přidávat nové komentáře.

Doporučuji

Tycoonez.com:munity >> Transport Tycoon DeLuxe (TTD) Pixel art at PixelJoint.com